Kiralama Koşullarımız

EHLİYET VE YAŞ

Tüm gruplar için 21 yaş ve en az iki yıllık geçerli ehliyete sahip olan herkes otomobil kiralayabilir.

KİRALAMA TÜRLERİ

Günlük Kiralama: En az bir günlüktür Günlük ücret alınır.
Sınırsız Km.: Günlük sınırsız km. kiralama ücreti, kiralanan gün sayışma göre hesaplanır.
Uzun Dönem Kiralama: Minimum bir aylıktır. Özel fiyat uygulanır. Lütfen Bürolarımıza başvurunuz.
Minimum kiralama bir günlüktür. Bütün kiralama türlerinde yaş, bakım 3. şahıslara karsı (Yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi, KDV, kira bedelinin içindedir. Yakıt kiralayana aittir.

ÖDEME

Yaklaşık kira tutarının tümü, kiralama başında peşin alınır. Geçerli kredi kartı sahiplerinde bu koşul aranmaz. İade gecikmelerinde ek her saat için, uygulanan ücretin 1/4'ü alınır. Toplam 3 saati aşan gecikmelerde bir günlük ücret alınır.

TESLİM VE BIRAKMA

Rainbow Rent A Car ofislerinin bulunduğu şehirlerde araç teslim ve bırakma ücretsizdir. Bürolarımızın bulunmadığı yerlerdeki teslim etme ve iadelerde en yakın ofisimize olan uzaklığın her km. 'si için ek ücret alınır.

SİGORTA

Araçlarda hasar meydana gelmesi durumunda kiracı, hasarı ödemekle yükümlüdür. Kiralama başlangıcında araçlar için sigorta ücreti kabul eden kiracının hasar sorumluluğu kalkar. Sigortanın geçerli olabilmesi için, aracın alkollü, uyuşturucu etkisi altında, yasal hız sınırı üzerinde kullanılmaması, %100 kusurlu olunmaması ve araç kaza yerinden kaldırılmadan trafik kaza zaptının tutturulması zorunludur. Aksi durumlarda sigorta geçersizdir. Cam kırılması, stepne çalınması ve kullanımından doğan hasarlar, sigorta kapsamına girmez. Trafik cezaları kiracıya aittir. Araçların trafikten alıkonulması halinde, bu süre kiracıdan tahsil edilir. Sürücü ve yanındaki yolcular için tüm gruplarda prim ödenerek ferdi kaza sigortası yaptırılabilir.

DİKKAT

Herhangi bir kaza durumunda aracın tekrar kiraya hazır olmasına kadar geçen süre kira bedeli üzerinden kiracı tarafından ödenir.
Hasarlarda sigorta muafiyeti olan araç değerinin %1' sinden kiralayan sorumludur.

Rainbow Rent A Car HİZMETLERİ

Tüm Rainbow Rent A Car bürolarında rezervasyon yaptırılabilirsiniz. Rezervasyon iptali durumunda herhangi bir ücret talep edilmez. Ek ücret karşılığında lisan bilen sürücü (rehber), istek halinde üst bagaj ve çocuk koltuğu sağlanır. (Bu isteklerin en az 24 saat öncesinden, aracın kiralanacağı ofise bildirilmesi gerekmektedir.) LASTİK YARILMALARI, CAM - FAR KIRILMALARI, STEPNE VE RADYO - TEYP ÇALINMASI VE KULLANIMINDAN DOĞABİLECEK HASARLAR SİGORTA KAPSAMI DIŞINDADIR. KAZA HALİNDE, ARACINIZIN YERİNİ DEĞİŞTİRMEDEN EN YAKIN POLİS MERKEZİNE BAŞVURARAK, KAZA VE ALKOL RAPORU ALINIZ.